ATRAKCE

Atrakce v Junktownu

Zastřílet si z balisty, ulovit nějakou hlavu a rozbít bank v kasínu za jeden den? Jedině v Junktownu!

Atrakce v Junktownu

"A to se mám jako rozčtvrtit nebo co?" Zkuste to. Třeba pak stihnete alespoň polovinu z toho, co dokáže nabídnout Junktown v plné síle. Každý rok se za branami města, v okolních bunkrech, tábořištích a zarostlé krajině odehrává v jeden čas spoustu plánovaných i neplánovaných výstupů, setkání, střetů a často nevysvětlitelně bizarních výjevů ...

Abychom vás nasměrovali a pomohli podchytit alespoň část z nich, představíme vám letošní festivalové atrakce. Berte je jako stanoviště, které doporučujeme během čtyřdenní postapokalyptické veselice rozhodně navštívit.

LOVCI HLAV

LOVCI HLAV

Nejostřílenější borci z pustiny mají zálusk na každého šmejda, který si troufl nakráčet do Junktownu.

Oslavy založení města Junktown každoročně přilákají vedle spořádaných konzumentů vysoké kultury a tučných burgerů i kdejakou verbež z pustiny. Zástupy obávaných vrahounů, nechvalně proslulých zlotřilců a zlodějíčků se neostýchají zaplést do davu a sem tam něco utrousit do kapsy nebo vyvolávat potyčky. Naštěstí tu máme ostřílené Lovce hlav netrpělivě leštící zbroje a čekající na svou příležitost. Jejich úkolem je vypořádat se s každou chátrou, která svým xichtem straší na místní tabuli a následně schramstnout vypsanou odměnu.

Jenže grázlů se na letošních oslavách očekává mnohem více, než mohou sami Lovci zvládnout. Proto vyplatíme zátkami každého, kdo zbaví Junktown kteréhokoli z hledaných živlů. A pro ty, kteří město pročistí nejvíce, připravil Starosta tučnou odměnu navíc!

Lovci hlav najímají posili až od pátečního otevření bran Junktownu ža do sobotního večera, kdy budou vybráni ti nejlepší a nejužitečnější pomocníci lovců. Sám starosta prý tyhle borce ocení během sobotního večera a to přímo na pódiu v Díře.

Více informací se dozvíte od samotných Lovců hlav přímo na Náměstí v Junktownu!

KOTELNA

KOTELNA - aneb jak je důležité míti baterku

Špetka strachu, klaustrofobie a krve namixuje unikátní koktejl pro odvážné návštěvníky.

Kotelna je horrorová postapo hra, která čerpá prvky z escape games. Tří až čtyř členná skupinka hráčů, musí překonat sérii drobných hádanek a úkolů, aby se dostala ze zajetí kanibalského kmene. Hra je omezena na 90 minut. Pokud se hráčům nepodaří hru ukončit v časovém limitu, hra končí a hostující kmen bude mít zaslouženou hostinu.

Přihláška na Kotelnu

Registrujte se hned, jakmile bude spuštěna registrace. Kapacity ve sklepení jsou velmi limitované a zážitek za ty nervy stojí:
zde najdete v budoucnu link pro registraci

STŘELNICE

STŘELNICE

Kuše, oštěpy, vzduchovky, nebo kulomet? Běžte si zastřílet!

Kdysi dávno prý zbraně vládly lidstvu. Starší kmeti o nich vypráví jako o poslech smrti, kteří stáli na počátku všeho zla, velkotřesku, mutací, umírání a rozkladu měst i těch, co přežili. Rodiny se střílely navzájem, aby s pomocí zbraní urvaly kus žvance k přežití na další den. Ta doba je dávno pryč a několikátá generace narozená v bezpečí hradeb města už ani neví, jak zbraně vypadají. Jenže tam venku stále číhá nebezpečí. Nejedna karavana nebo zvěd se do města nikdy nevrátili. Vrátili by se, kdyby je chránila zbraň? Kdo ví...

Přesto nikdo nepochybuje o tom, že má smysl obyvatelům Junktownu připomínat sílu a moc zbraní. Od toho před lety vznikla Střelnice.

Střelnici najdou návštěvníci Junktownu pár kroků od jeho bran. Naučit se umění střelby je, tak jako jiná předaná zkušenost našich kmetů, bude samozřejmě stát pár zátek úplatku. Nejlepší střelci si kromě vítězoslavného pohledu na potrhané plechovky a figuríny odnesou od posádky Střelnice i památku na potunění svého kostýmu.

ARENA

ARENA

Moc sluníčka a pohody? Co tak raději někoho zkusit přeprat v betonové jámě?

Nad válečníky v betonové jámě se ozývá řev a skandování rozmazaných siluet za zábradlím. Občas dolů přistane zátka nebo dvě jako sázka na jednoho z nabušených hromotluků, kteří dole svádí boj o prestiž. V horším případě o zbytky odcházejího zdraví a vědomí ...

Arenu najdou návštěvníci Junktownu pár kroků před hlavními branami města. Dokud si tu kmeny nebo jednotlivci nezačnou vyřizovat účty, mohli byste tu tmavou betonou jámu se stěnami ohozenými krví snadno přehlédnout. Jakmile se tu ale strhne vřava, na kopci nad jámou se rozezní hulákání krvežíznivých fanoušků, za adrenalinem se sem stáhne polovina města. A věřte nám, je na co koukat.

KASÍNO

KASÍNO

V jednu chvíli máš pět zetek v kapse a hned na to je z tebe největší boháč v pustině. Jedině v Kasínu na Junktownu!

Před velkou válkou si tak prý indiáni vydělávali na přežití. Karty, kostky, ruleta...všechno co se točí a hlavně všechno, kde se točí zátky. Dneska už si sice nikdo nepamatuje, co nebo kdo je to indián, za to si většina z obyvatel Junktownu setsakrametsky dobře pamatuje jak tu přišla o čutoru, kalhoty i o poslední zbytky důstojnosti. Kuplíři na vás hodí přes zbytky zubů křivý úsměv, vnadné krásky pustiny se vám omotají kolem krku a zátky začnou lítat vzduchem.

Kasíno Junktown najdete v zadní části Plácku. V noci vám napoví velká svítící cedule, ve dne následujte smrad potem umaštěných zátek nervózně protáčených v rukou hráčů.

KARAVANA

KARAVANA

Ber nebo nech. Řikám ti, že hlídat karavanu je poctivej, dobře placenej džob. Navíc se každej pátej vrátí zpátky... některý z nich maj i všechny končetiny.

Obchod staví civilizace a ve světě po pádu to platí tuplem. Junktown by sotva dorostl takových rozměrů nebýt šikovných handlířů měnících vodu, zetka nebo kvalitní loot za stavební materiál. Jenže někdy stačí ujít pár kroků od hradeb města a místo po strop naložené kárky vám zbudou oči pro pláč. Někdy vám nezbudou ani ty oči ...

Karavana je byznys pro pokročilé. Natrefíte na něj u domácího kmene Zone Rats dole na Plácku. Není náhodou, že je situována tak blízko ke Kasínu, kde zátky mizí jak Hudýny a pro jejich návrat do kapsy je třeba prokázat pořádnou míru odvahy. Pokud si troufáte na dobrodružnou výpravu a směnný obchod se všelijakými zjevy pustiny, posbírejte v kalhotách koule a vyrazte si přivydělat v karavaně.

BODYTUNING

BODYTUNING

Liboli nový sestřih vousů, zelené vlasy, nebo rovnou novou pěknou kresbičku na špinavou pracku?

Zmalovat se jako stračena z Humptownu dokáže kdejaká šmucka z pustiny. Ovšem procházet se po rynku s propracovaným wárpaintem nebo tribálním výjevem na tváři nutí dobrodruhy zvedat obočí, vandráky ustupovat z cesty a Radní dohadovat se o tom, koho letos vyberou do klání o nejlepší zjev Junktownu.

Letos do Junktownu dorazí několik exotických specialistů na zbarvená těla a tváře. Využijte jejich služby dřív, než vám tvář zmaluje nervózní chlápek ve frontě na pivo.

BOHOSLUŽBY

BOHOSLUŽBY

Atom je světlo, Atom je semeno, Atom je život.

Země byla pustá a prázdná, nad propastí byla tma a nad vodami se vznášel Atom ...
Atom je světlo, Atom je semeno, Atom je život.

Zánik světa vždy nemusí znamenat zánik duchovna, které nás drží pospolu a nutí o nedělním ránu šplhat do kopce a v potu a smradu lepících se těl vyslechnout slova váženého duchovního.

Bohoslužby od počátku tvořily spirituální vrchol každodenního života junktowního lidu, který se za velkými mocnostmi na nebesích obrací dopoledne se stejným zápalem s jakým oblizuje dno korbelu o večerní pitce. Každý dostane šanci najít v sobě kus Atomu, každý dostane prostor k rozjímání, každý by měl vyslechnout pravidelnou bohoslužbu Atomového kněze.

Bohoslužby najdete v programu Junktownu od pátku do neděle. Odehrávají se na Atomovém vršku nad trojúhelníkem kulturních neřestí, které tvoří Spad, Díra a Futurograf.

SVĚTLONOŠI

SVĚTLONOŠI

Světlonoši znají legendy a historii Junktownu, vědí kde co je a kdo je důležitý. Za pár zátek vás kamkoli dovedou a vše vysvětlí. Poznáte je podle symbolu oka.

Světlonoši jsou uskupením různých poutníků, kteří sledují společný cíl – sbírat informace a šířit je dál. Jsou to osvícenci, kteří hledají příběhy, legendy i faktické informace za účelem jejich zachování. Žádná vědomost by podle nich totiž neměla být zapomenuta!

Říká se, že Světlonoši vlastní největší tajnou knihovnu na tomto světě. Své vědomosti ale předávají pouze ústně. Na Junktownu mají na starost především péči o světlo a šíření vědomostí. Pokud vás zajímají místní legendy a pamětihodnosti, pokud se chcete seznámit s důležitými nebo zajímavými lidmi nebo pokud třeba chcete projít každý kout Junktownu, jsou pro vás Světlonoši těmi nejlepšími partnery! Za nějaké to zetko vás rádi nasměrují, poví vám, co budete chtít znát a nebo co byste mohli chtít znát! Provedou vás po zajímavých místech, upozorní vás na věci, které by vám neměly uniknout, poradí vám s programem a obohatí vás různými příběhy...

Budete-li stát o jejich pomoc, hledejte muže a ženy se znakem oka s paprsky, případně rovnou navštivte jejich tábor pod svítícím stromem vedle Plácku.

NEPŘEHLÉDNĚTE

MÍSTO

Tři podzemní bunkry napěchované hudbou, party a filmy v postapo duchu, o nic podobného se u nás ještě nikdo nepokusil. V rozsáhlém areálu raketové základny Bratronice se najde dost prostoru pro larpové bitky, jugger, jízdy postapo károu i romantické procházky radioaktivní bažinou.

PROGRAM

Chcete si zavzpomínat na nejlepší hlášky z Falloutu, zakousnout hrst hmyzáků, zatrsat si na rokenrolovém večírku na konci světa nebo si nechat na hlavu svrhnout 20 kilotun industriálního hluku?
Proti gustu žádný atomák. Na Junktown programu si každý najde svoje.

ČASTÉ DOTAZY

Nevíte si rady? Chybí vám některé informace? Zapomněli jsme na něco?
Dost možná.
Všechny důležité otázky k postapokalyptického lunaparku a odpovědi na ně najdete v FAQ!