FAQ

Často kladené dotazy

Zapomněli jsme na něco? dost možná...třeba najdete odpověď tady!

Jak se můžu akce zúčastnit?

Prvních 100 míst se uvolní 20. února v 18:00. Sledujte náš Facebook kanál, objeví se na něm link na registrační systém. Výše členského příspěvku za účast v 1. vlně bude 950.

Dalších 100 projde v březnu. Poslední-dubnová vlna se bude odvíjet od množství pomocníků a dárců materiálu, kteří u nás mají vždycky přednost. Chcete obejít clickfest? Darujte materiál, více zde: https://goo.gl/9FhRa0


Jak se můžu vyhnout clickfestu? Na online rezervace mizející v řádu vteřin prostě nemám nervy...

Chápeme a proto opět nabízíme alternativu - užitečné ruce, junk i kola oceníme jasnou tlačenkou do limitovaných kapacit. Máte zkušenost s řemeslem a jste ochotní nám pomoct budovat? Máte dodávku nebo nákladní vůz, který nám pomůže dostat na základnu materiál? A nebo sami máte nevyužívaný stavební nebo jinak užitečný materiál, který nám můžete věnovat? Pište na Facebook nebo junktown@email.cz


Jsou letošní kapacity naplněny?

Ne. Registrace na Junktown proběhne ve třech online vlnách - 20. února proběhne první vlna. Sledujte v dané dny facebook kanál a event Junktownu. Po 15. květnu už nebude možné se na akci dostat.


Budete zase pořádat brigády? Můžu se podílet na stavbě města?

Ano. Bez pomoc dobrovolníků by město nikdy nevyrostlo a hlavním přínosem jsou pro nás odborné řemeslné práce. Pokud chcete pomoct revitalizaci raketové základny Bratronice, napište nám na Facebook nebo na junktown@email.cz


Musím mít na Junktownu kostým?

Zkusíme odpovědět otázkou - bavilo by vás zírat na Mad Maxe nebo hrát Fallouta, kdyby tam všichni trajdali v riflích a bílém triku? No, velká podívaná by to nebyla... V posledních týdnech jsme vypotili krev a olej, abychom potěšili všechny fanoušky postapo tematiky a vytvořili co nejlepší poctu zmíněným kultům. Potěšte nás taky a pomozte dotáhnout celý nápad do konce. Jestli někdo může dotvořit 100% atmosféru akce, jste to právě vy. Přitom stačí docela málo. Hodit na sebe otrhaný kus hadru, gasmasku nebo nějaký ten šrot... Abychom vám ukázali, že výroba základního (ale stylového) kostýmu nestojí skoro nic a trvá chvilku, připravili jsme pro vás video, jak na to:

Jak si vyrobit postapo kostým?

Bavilo by vás zírat na Mad Maxe nebo hrát Fallouta, kdyby tam všichni trajdali v riflích a bílém triku? No, velká podívaná by to nebyla...Abychom vám ukázali, že výroba základního (ale stylového) kostýmu nezabere skoro žádný čas a nestojí žádné velké peníze, připravili jsme pro vás následující video.Díky SIKRA, Katka Glasslová a celé posádce Junktown modelů!

Posted by Junktown on 12. červen 2015

Můžu příspěvek složit až na místě?

Ne, za brány se pustí pouze předem registrovaní přispěvatelé akce.


Nedošlo mi žádné potvrzení, co mám dělat?

Napište nám prosím co nejdříve na junktown@email.cz. Registrační systém vzniká zcela DIY způsobem a občas se někde utne nebo zapomene, vaše připomínky posílejte do emailu, budou se nám hodit při opravách.


Slíbili jste mi místo na guestlistu, platí to?

Pokud jste vystupující, vystavující nebo třeba pomocník a slíbili jsme vám kdysi vstup, ale komunikace ustála, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat do zpráv, kde probereme detaily. Pokud si nejste jistí místem, rozhodně na festival nevyrážejte bez ověření, že se s vámi počítá. Mohli byste se zbytečně vracet domů.


Proč to omezení kapacit?

Kromě specifických pravidel platících v areálu je to i proto, že jsme od začátku Junktown chtěli vybudovat na přátelské atmosféře, unikátním prožitku a výjimečných setkáních. Nechceme být další letní přehlídkou upocených mačkanic, nekonečných front, zbytečných konfliktů mezi hordami lidí...Každému, kdo nás podpořil a do Junktownu vstoupí, chceme nabídnout nezapomenutelný a pokud možno komorní zážitek.


Můžu si vzít na akci svojí zbraň?

Zbraně k pustině patří, ale v tomto případě máme na srdci tři věci a trváme na jejich dodržování:

  • 1) zákony ČR
  • 2) bezpečnost
  • 3) soudnost

V první řadě nevozte na akci žádné ostré zbraně. Bez výjimky, žádné. Airsoft, Paintball, expanzní plynové zbraně apod. je možné si dovézt pouze za podmínky, že necháte munici doma. Ostré chladné zbraně nezakazujeme, ale budeme radši, když je na párty nebudete kombinovat s alkoholem. Úplně nejlepší bude, když si vezmete pouze larpové makety. Všechny chladné zbraně musí být bez ostrých hran a výstupků, útočné části zbraně musejí být obaleny v měkkých materiálech. Pokud byste si chtěli s chladnými zbraněmi zabojovat, budete mít možnost na larpové bitvě nebo v aréně. Zastřílet si bude možné na střelnici se zbraněmi, které k tomu budou na místě k dispozici (vzduchovka, kuše, luk, kopí). Vlastní zbraně ani pyrotechniku nevozte. V celém areálu bude přísně zakázáno střílení z projektilových zbraní, které mohou poškodit zrak nebo jinak zraňovat (airsoft, paintball) - není proto nutné na akci nosit ochranu zraku. Při porušení tohoto zákazu a při chování, které bude zjevně ohrožovat ostatní návštěvníky akce, budeme nuceni přestřihnout hříšníkovi pásku a vyloučit jej z festivalu, případně předat Policii ČR. Doufáme, že k tomu ani náznakem nebude důvod.


Dá se na akci dojet jinak než autem?

Dá.

a) Využijte nabídky našeho autobusu Praha Zličín - Junktown. Rezervace míst zpustíme na jaře.

  • vyhnete se placení parkovného
  • nebudete si ničit auto na špatných cestách a bát se, že vás někdo odře
  • nemusíte řešit zbytkáč (po zkušenosti z nedávného Roadkillu očekáváme opět policejní kontroly a funění do testeru před branami)
  • nemusíte po cestě bloudit (a trefit na základnu vyžaduje určitý skill)
  • cena je velmi příznivá - 130kč tam i zpět (neděle odpoledne)
  • poznáte spoustu sympatických deviantů z pustiny už po cestě!


b) Přijeďte na základnu veřejnou dopravou
Hledejte na idos.cz zastávku Bratronice, rest. a Bratronice, ObÚ. BACHA! zastávka Bratronice, Dolní Bezděkov je o 3km dál, je to chyták...Z Prahy jste v Bratronicích s přestupem za hodinu a kus. Nacpat se můžete i do přímého autobusu z Prahy Hradčanské, který jede jednou denně. Dorazte ale na zastávku dřív - je totiž třeba počítat s variantou, že se spoj rychle zaplní dalšími zjevy z pouště a vy se dovnitř nedostanete. Dojet můžete i vlakem. Nejbližší stanice je v Nižboru (13 minut z Berouna, 54 minut z Prahy).

c) Využijte spolujízdy. Ušetříte benzín, poslechnete si pár zvrácených historek už po cestě a když dorazíte v naloženém vehilku, vyhnete se nutnosti platit příspěvek za parkování.


Jak to bude s jídlem a pitím, mám si brát vlastní?

Ne. O vaše žaludky a játra se postará Junktown. Opět budou na místě cisterny s pitnou vodou a spousta jídla a pití, které pro vás připraví naši dobrovolníci a jejichž nákupem podpoříte další budování Junktownu. Každé vypité pivo pro nás znamená několik korun na opravy, práce a brigády na základně. Proto vás prosíme o podporu touto oboustranně přínosnou formou. Vy se příjemně naložíte a my budeme po festivalu moct pokračovat v pracích na areálu.


Bude na místě i veganské/vegetariánské jídlo?

Rozhodně.


Co nezapomenout s sebou?

Baterku! Občanku, kartu pojištěnce, spacák, karimatku, doporučujeme i ešus a plecháček. Hotovost v předválečné měně. Jídlo a pití vozit nemusíte, máme zásobené bary i kuchyň. Pokud kouříte, tak cigára, ať se nám netrousíte v noci na benzínku kilometry daleko.


Bude na místě hygienické zázemí?

Ano. Všichni sice milujeme postapo výzvy, ale víkend bez záchodků si necháme ujít. Letos pro vás nově budujeme několik dřevěných kadibudek, které posílíme pronájmem toiek a připlatíme za jejich čištění v sobotu ráno, před Motel Junktown vznikne umývárka, pracujeme na možnosti sprch a o propláchnutí vašeho chrupu se postarají dvě cisterny s pitnou vodou na Plácku a Náměstí. Nezapomínejte ale, že čistá voda je v pustině pokladem a platíme ji všichni společně, takže by bylo dobré s ní zbytečně neplýtvat. Pokud naše posádka opět uvidí někoho napouštět si drahocennou pitnou vodou bazének na chlazení vlastních šunek, odvede ho za brány areálu a vykopne ho zpět do pustiny ať si tam třeba zhyne žízní.


Dá se někde v okolí koupat?

Pokud vše dopadne, jak plánujeme, Junktown 2017 přinese obrovskou novinku v podobě vyčištěné požární nádrže na čvachtání ve spalujícím mojávském vedru. Držte nám palce.


Můžu na festival přijet se psem?

Ne. Ačkoliv nejeden organizátor Junktownu brázdí svět se čtyřnohým parťákem po boku, v čase festivalu domlouváme hlídání. Vstupu se psy chtě nechtě musíme preventivně zamezit. V areálu Bratronic v minulosti padaly astronomické pokuty, mimo jiné za každé psí lejno a není v našich silách uhlídat, kdo po svém čtyřnožci uklízí a kdo ne. Rádi bychom se vyhnuli jakýmkoliv nedorozuměním s poskytovatelem prostoru, proto vás prosíme nechat zvěř všeho druhu doma.


A co děti? Máme je kam uvázat?

Potomky a mladší sourozence z Junktownu raději vynechejte. Některé části programu rozhodně nebudou vhodné pro osoby mladší patnácti let. Skoro bychom řekli, že některá čísla nebudou vhodná pro nikoho.


Můžu na Junktownu fotit?

Ano. Budeme rádi, když z tak dlouho připravované akce budeme mít výstupy. Odkazy na alba nebo stažení fotek nám prosím pošlete na junktown@email.cz. Samozřejmě platí obecné pravidlo nefotit toho, kdo si to nepřeje a dohlížet dobře na vlastní majetek. V Motelu Junktown je pár funkčních zásuvek. Pokud se k nim probojujete a budete si techniku střežit, můžete se tu dokonce i dobít.


Nesháníte fotografa? Za vstup bych vám přijel akci nafotit.

Místo akreditovaného fotografa je již plné. Pokud máte zájem na akci fotit, registrujte se klasickou cestou a užijte si scenérii, která se vám před objektivem jen tak nenaskytne, stojí to za to. Budeme rádi, když nám výsledné album pošlete na Facebook nebo junktown@email.cz


Můžu na Junktown přijet zahrát jako DJ, nebo se svojí kapelou?

Letošní line-up už je uzavřený. Ale pokud vás zajímá možnost zahrát si na bratronické raketové základně i jindy přes rok, napište na junktown@email.cz. Plánujeme několik mejdanů, třeba by vás bavilo zahrát si v podzemním bunkru na afterparty larpu, velké oslavě nebo na celovíkendové brigádě.


Máme s kámošema systém, můžeme vám přijet zahrát na Junktown?

Ne. Snažíme se moc nezasahovat do klidu okolních vesnic a venkovní produkci budeme výrazně krotit. Speciálně systémy jsou pro místní kvůli minulosti jako červený hadr a neradi bychom přilévali olej na pochodně obyvatel Bratronic. Nemějte obavy, elektrorychta bude v podzemním klubu Spadu, který letos plánujeme výrazně odhlučnit, aby se dalo uvnitř řádit a v okolí spát.


Proč fungujete pod záštitou sdružení a co je to vlastně Alternativa II?

Občanské sdružení Alternativa II, z.s. před lety vytvořilo projekt revitalizace raketové základny Bratronic, který jsme v roce 2016 po vzájemné dohodě převzali do své správy pod záštitu tohoto spolku jako interní autonomní projekt Junktown. Občanské sdružení Alternativa II, z.s. je nezisková organizace, která funguje na základě stanov za účelem realizace svého poslání, přičemž projekt Junktown je v rámci této organizace veden jako neziskový a proto je oprávněn přijímat na základě interních předpisů na svou činnost výhradně platby ve formě členských příspěvků dle § 235 NOZ.
Více informací o sdružení naleznete zde: www.alternativa2.info


Co když ?! ..nedostanu volno, zlomím si hlavu, atd...

Pak máte možnost vstup jednou (!) převést na jinou osobu. Dobře si tento krok rozmyslete, při takovém objemu registrací nebudeme mít kapacity řešit individuální potřeby a žádosti o další změny - nenechte místo zbytečně propadnout.

Předání členského příspěvku za vstup si vyřešíte mezi sebou a nám do konce května nahlásíte změnu jména za konkrétní lístek s konkrétním číslem, variabilním symbolem a QR kódem.

Pokud si nejste jistí vstupem nabízeným od někoho jiného, napište nám na junktown@email.cz


NEPŘEHLÉDNĚTE

MÍSTO

Tři podzemní bunkry napěchované hudbou, party a filmy v postapo duchu, o nic podobného se u nás ještě nikdo nepokusil. V rozsáhlém areálu raketové základny Bratronice se najde dost prostoru pro larpové bitky, jugger, jízdy postapo károu i romantické procházky radioaktivní bažinou.

PROGRAM

Chcete si zavzpomínat na nejlepší hlášky z Falloutu, zakousnout hrst hmyzáků, zatrsat si na rokenrolovém večírku na konci světa nebo si nechat na hlavu svrhnout 20 kilotun industriálního hluku?
Proti gustu žádný atomák. Na Junktown programu si každý najde svoje.

ČASTÉ DOTAZY

Nevíte si rady? Chybí vám některé informace? Zapomněli jsme na něco?
Dost možná.
Všechny důležité otázky k postapokalyptického lunaparku a odpovědi na ně najdete v FAQ!