FESTIVALOVÁ HRA

Festivalová hra

Svět byl stvořený ohromnou atomovou září, která smetla temnotu a nechala prostor pro nový svět. Nyní ale atom zastínil benzín a střelný prach!

Součástí letošního ročníku je larpová hra, ve které půjde o budoucnost samotného Junktownu. Dvě náboženské frakce se rozhodly definitivně rozsoudit, která víra bude v Junktownu vládnout. Mechanický mnich se po svém vzestupu na loňském ročníku rozhodne zúčtovat s novým Atomovým knězem a definitivně tak nahradit do teď jedinou víru v Atom. Hry se mohou účastnit nejen kmeny, ale i jednotlivci. Informace o hře se budete dozvídat od samotného zahájení festivalu až do sobotního večera. Zapojit se do hry můžete prostřednictvím plnění larpových úkolů na různých místech Junktownu nebo tak, že se necháte náboženskými fanatiky naverbovat jako bojovníci do jejich armád a zapojíte se do bitek, které v průběhu festivalu proběhnou.

Je jen na vás, jak bude vypadat další ročník Junktownu a zda na příště nahradíme tradiční Atom vírou v Benzín a střelný prach.

ÚVOD DO PŘÍBĚHU

Svět byl stvořený ohromnou září, která smetla temnotu a nechala prostor pro nový svět. Tato záře byla snesena ve vejcích, které nesly železní ptáci. Většinu starého a zkaženého Záře spálila a smetla a nechala jen pravověrné a čisté. Takto přišli do Junktownu první čistí, kteří uvěřili v moc Atomu a takto víru hlásal celým městem i Atomový kněz!

Později se zrodil kult Mechanicus. Cech mechaniků, který svými technologickými vědomosti proměnil Junktownu, dal vzniknout víře v benzín a střelný prach. Po létech opomíjení se však přihlásil o slovo Mechanický mnich a uchystal Atomu jeho poslední kázání! Kult Mechanikus tak získal na přízni a Atom se klidil do ústraní.

Nyní se schyluje k dalšímu cyklu a Junktown opět ožije. Na nejhrubší postapokalyptické párty v celé pustině dorazí stovky poutníků! Nový Atomový kněz usedne na Atomovém vrchu a Mechanický mnich již osnuje další plány...

O CO JDE A JAK SE ZAPOJIT

Festivalová hra je další rozměr našeho multižánrového festivalu. Junktown není jen místem, kde zuřivě duní systémy a točí se pivo. Junktown je živoucí město, které nese svůj vlastní příběh. A součástí tohoto příběhu se stává i každý účastník festivalu. Kam se ale bude příběh posouvat dále, ovlivní jen ti, kteří se zapojí do festivalové hry.

Informace o festivalové hře se dozvíte prostřednictvím Junktowních nástěnek, informačních terminálů nebo od samotných obyvatel Junktownu.

Zapojit se do hry můžete prostřednictvím plnění larpových úkolů na různých místech Junktownu nebo tak, že se necháte náboženskými fanatiky naverbovat jako bojovníci do jejich armád a zapojíte se do bitek, které v průběhu festivalu proběhnou.

BOJ O VLIV V JUNKTOWNU

V Junktownu se nachází řada míst, kde potkáte vlivné obyvatele Junktownu. Tato místní honorace vás ráda osloví s žádostí o pomoc při plnění jejich úkolů. Takto můžete získat nejen nějakou tu odměnu nebo Zátky, ale také můžete rozhodnout o tom, ke komu se přikloní v boji o vliv nad celým Junktownem.

Tato místa poznáte podle praporu, který u něj budou vlát. Celkem můžete v Junktownu najít deset lokací, které se budou zásadně podílet v boji o vliv. Nicméně i mimo tyto lokace můžete narazít na někoho, kdo vás rád zapojí do mocenských šarvátek. Nebojte se proto podivně mluvících domorodců, kteří po vás mohou něco chtít =)

BITVY

Pro bojechtivé účastníky jsme letos připravili dvě bitvy, kterých se můžete zúčastnit. První bitva je určená především kmenovým zástupcům. Tato bitva se uskuteční v pátek po 10. hodině a proběhne bezprostředně po Atomové mši přímo na Plácku, kde jí mohou sledovat běžní účastníci z nově postavených tribun. Druhá bitva je dostupná všem zájemcům a proběhne v průběhu sobotního dopoledne. Pokud máte zájem o zapojení do bitvy, stačí, když se necháte v průběhu festivalu naverbovat jednou ze dvou znesvářených náboženských skupin v Junktownu.

Pravidla pro boj a zbraně naleznete zde: PRAVIDLA BITEK

NEPŘEHLÉDNĚTE

MÍSTO

Tři podzemní bunkry napěchované hudbou, party a filmy v postapo duchu, o nic podobného se u nás ještě nikdo nepokusil. V rozsáhlém areálu raketové základny Bratronice se najde dost prostoru pro larpové bitky, jugger, jízdy postapo károu i romantické procházky radioaktivní bažinou.

PROGRAM

Chcete si zavzpomínat na nejlepší hlášky z Falloutu, zakousnout hrst hmyzáků, zatrsat si na rokenrolovém večírku na konci světa nebo si nechat na hlavu svrhnout 20 kilotun industriálního hluku?
Proti gustu žádný atomák. Na Junktown programu si každý najde svoje.

ČASTÉ DOTAZY

Nevíte si rady? Chybí vám některé informace? Zapomněli jsme na něco?
Dost možná.
Všechny důležité otázky k postapokalyptického lunaparku a odpovědi na ně najdete v FAQ!