ZÁKLADNA

ZÁKLADNA BRATRONICE

Základna v Bratronicích je domovem postapokalyptického městečka JUNKTOWN.

12 hektarů oplocené raketové základny nabízí dokonalé odstřižení od civilizace a maximální prožitek z postapokalyptických rejdů uvnitř. Junktown 2016 se ponese v duchu velkých změn, které souvisí s naší novou správou areálu. Díky spolku OSAII tu od loňského podzimu můžeme pracovat na stavbě stylových kulis a budovat skutečné postapokalyptické město. Jakmile se brány obrněné oázy přeživší kultury otevřou, uvítá vás živé náměstí s tržnicí, řemeslnou výrobou, stylovou kuchyní, larpovými stanovišti, bary, Radnicí i průchodem do podzemní části. V komplexu tří bunkrů schovaných pod kopcem najdete hudební kluby Díra, Spad a kino sál FuturoGraf, který vás po celé čtyři dny nepřestane krmit kultovními postapo bijáky. A co večer? Naložit se s partnerem do jednoho z vraků uprostřed Radioaktivní bažiny lásky a vychutnávat záři hvězd nad hlavou a jaderného odpadu u nohou.

Informace o místě konání Junktownu

Areál základny Bratronice nám už během několikaměsíčních příprav prvního ročníku festivalu Junktown přirostl k srdci. V případě chladné chátrající architektury z časů minulého režimu to sice zní trochu absurdně, ale dost jsme tu zdomácněli a dost si tu odpracovali. Bývalá raketová základna o rozloze 120 000 m2 v posledních letech zažila několik divokých larpových víkendů, přesto většinu roku zůstávala nedotčená a chátrala. Od ledna 2016 její správu převzala samotná Junktown Crew s cílem na základně vytvořit kulisy pro celoroční aktivity s výraznou postapokalyptickou atmosférou na jedné straně, funkčním a použitelným zázemím na straně druhé. V plánu je oprava rozvodů do míst, kam od revoluce šťáva nedotekla, stavba hygienického zázemí uprostřed areálu, vybudování opevněného náměstí s hradbami a věžemi, založení autoparku stylových herních vozidel a mnoho dalšího.

Cesta a parkování

Bratronice se nachází zhruba 20 minut jízdy autem od západního okraje Prahy ve směru na Kladno. Po loňské zkušenosti doporučujeme nepodcenit navigaci a zadat souřadnice 50°3'31.522"N, 14°0'39.485"E. Areál je schovaný u lesa a v okolních vesnicích se snadno ztratíte.

Jako ideální způsob dopravy doporučujeme poptat na facebookové události řidiče z různých koutů republiky a zaplnit auta do posledního sedadla. Parkovat bude možné přímo v základně na přesně vyznačených místech. Vzhledem k limitům parkovacích ploch (základna podléhá limitům CHKO) jsme se letos rozhodli omezit poloprázdné vozy a zavést preventivní parkovné - 1 osoba v autě při příjezdu zaplatí 200kč, 2 osoby 100kč, 3 osoby 50kč a 4 a více mají parkovné zdarma.

Do Bratronic se dostanete kromě auta také autobusem z Prahy Hradčanské nebo s přestupem na Kladně. Doporučujeme spoje předem důkladně prozkoumat. Pokud ve vsi nestopnete pouštní parťáky jedoucí na festival, vyrazte pěšky a za 20 minut jste na místě. Festivalové směrovky vám pomůžou v orientaci. Za branou základny bude pro návštěvníky vyhrazená stanovací a kempovací zóna, nabízíme i možnost přespat na podlaze kasáren, v takovém případě výrazně doporučujeme vybavit se kombinací karimatky/deky/spacáky. Tahle sovětská architektura vydrží i v létě docela chladná. V obytné zóně bude k dispozici tekoucí voda a mobilní toalety. Obnova sprch je mezi budoucími plány správy, nedoporučujeme se na ně ale letos jakkoliv spoléhat.

Motel Junktown

Pokoje v bývalých kasárnách ("Motel Junktown") nejsou zamykatelné. Některé mají funkční zásuvku - v případě nutnosti se domluvte s obyvateli elektrifikovaných místností. Své vybavení ale nenechávejte bez dozoru. Veškeré odpadky ve stanové a obytné zóně naložte do pytle a cestou z festivalu vyhoďte. nenechávejte za sebou žádné stopy.

Centrum Junktownu

Samotné městečko Junktown se nachází ve středu areálu raketové základny a je od obytné části vzdáleno dvě minuty svižnou chůzí. Žádné obavy, na záchod nemusíte trajdat sem tam, objednáme další záchodky do blízké vzdálenosti hlavního programu. Areál základny je obrovský a ačkoliv vynaložíme maximální úsilí označit a zahradit veškerá nebezpečná místa, výrazně doporučujeme ostražitý pohyb na každém kroku. Navíc nikdy nevíte, kdy na vás z křoví vyskočí člen zdivočelého kmene Sirotků. Ještě větší ostražitost doporučujeme při nočních exkurzích po radioaktivní bažině lásky, při pohybu v bunkrech a rozhodně všech špatně osvětlených oblastech.

Vjezd a kempování za bránami areálu

Vjezd autem přímo do Junktownu a jeho okolí bude umožněn po předchozí domluvě pouze vystupujícím a stylovým, s organizátory konzultovaným postapo kárám. Kempování jinde než ve vyhrazené ubytovací zóně kolem kasáren bude umožněno pouze po předchozí konzultaci s organizátory. Důraz bude kladen především na stylovost vašeho kmenového tábora. Neradi bychom narušovali atmosféru Junktownu shlukem barevných festivalových stanů.

Pro představu - postapo neznamená rozbordelený chlívek kolem stanu, ale například vlastní hangár ozdobený rozervanými plachtami se znakem vašeho kmene.

Nejste si jistí? Napište nám na junktown@email.cz. Orientaci na místě vám usnadní směrovky, informační stánek přímo za bránou Junktownu nebo kdokoliv z Junktown Crew. Nebojte se nás zastavit a na cokoliv se zeptat. Budeme označení nášivkou Junktown Crew.

NEPŘEHLÉDNĚTE

MÍSTO

Tři podzemní bunkry napěchované hudbou, party a filmy v postapo duchu, o nic podobného se u nás ještě nikdo nepokusil. V rozsáhlém areálu raketové základny Bratronice se najde dost prostoru pro larpové bitky, jugger, jízdy postapo károu i romantické procházky radioaktivní bažinou.

PROGRAM

Chcete si zavzpomínat na nejlepší hlášky z Falloutu, zakousnout hrst hmyzáků, zatrsat si na rokenrolovém večírku na konci světa nebo si nechat na hlavu svrhnout 20 kilotun industriálního hluku?
Proti gustu žádný atomák. Na Junktown programu si každý najde svoje.

ČASTÉ DOTAZY

Nevíte si rady? Chybí vám některé informace? Zapomněli jsme na něco?
Dost možná.
Všechny důležité otázky k postapokalyptického lunaparku a odpovědi na ně najdete v FAQ!