PROGRAM

Na co se těšit?

Ráno atomová bohoslužba, nový sestřih, honem slupnout leguána u filmu a večer párty

PROGRAM

Celou řadu kapel, vystupujících, workshopů, aktivit a doprovodných programů pro vás ladíme po celý rok. Nyní si můžete přečíst, na co se můžete těšit.

Všechny informace o jednotlivých částech programu festivalu JUNKTOWN 2017 naleznete zde, nebo pod dalšími odkazy v menu PROGRAM z hlavní nabídky webu. Detailní rozpis celého programu nalezne na tomto místě několik týdnů před začátkem festivalu. Až do poslední možné chvíle budeme ladit program tak, aby byl co nejnadupanější!

HUDBA

HUDBA

Ďábelský rokenrol, destruktivní elektrovýplach, uklidňující šum pustiny ...

Bez hudby by Junktown nemohl fungovat. Od celoročních brigád po vrcholnou postapo veselici na konci června.

Existuje vůbec postapokalyptická hudba?A pokud ano, vystihují ten pojem lépe táhlé pouštní stonerrockové riffy, depresivní darkambient vyprahlé pustiny nebo divošské ethno bubny dunící podzemím?

Během čtyřdenní oslavy postapokalyptické kultury se vám pokoušíme nabídnout různé pohledy na to, jaká hudba se bude ozývat ze znovu provozněných reproduktorů pamatujících pád světa. Na prvním místě pro nás ale vždy bude stát možnost vyřádit se až do padnutí na prašnou zem. Proto na Junktownu najdete skočná, napomádovaná, rokenrolová tělesa znějící a vypadající, jako by svět vyhořel ještě před karibskou krizí. K tomu vám ovšem nabídneme těžkopádné, bojechtivé a metalem nasáklé kytary. V ten samý čas o jednu betonovou zeď dále hřmí mocné rytmy industrialu, EBM a elektroniky temnější a nemocnější než dubnová noc v Černobylu. že je vám to málo pestré? Ok. Přidáme hillbilly country fláky, psychedelický rock, blues, jazzové improvizace, rockové kulty 80. let, hopsavé irské písně i pokérovaný hardcore punk

FILM

FILM

Kde se bude lidstvo bavit až shoří poslední multikino? Přeci v podzemních bunkrech!

Popcorn tu je ještě sežehnutější a zkaženější, než si ho můžete pamatovat z dob před apokalypsou, filmy zvrácenější a divák po vaší levici smradlavější než štamgast v pornokině.

Filmový program Junktownu i letos nabídne přímočaré pouštní řežby a akčňáky, šílené kulty z Maxovy choré hlavy, šourající se zombie, osmdesátkový punkový trash, nechuťárny, které vás budou provázet ve snech ještě dlouho po návratu do civilizace, ale i procítěnou postapokalyptickou depresi. Nedílnou součástí je i pásmo kraťasů, fanouškovských filmů a videoklipů v postapo stylu.

PŘEDNÁŠKY A WORKSHOPY

PŘEDNÁŠKY A WORKSHOPY

Jak nejefektivněji rozdělat oheň v troskách města, když se blíží chladná noc a po ruce není jediná sirka nebo papír? Stačí kanystr benzínu a zapík!

Workshopová a přednášková část Junktownu se letos zaměří na praktické rady pro přežití v pustině, ať už se jedná o survival rady pro putování přírodou nebo zchátralým městem. Naučíme se filtrovat vodu, vyhnout se radiaci, bránit supermutantům s kusem nalezeného šrotu v ruce, správně si ustlat na hromadě novin, opravit si rezavý bicykl a uhánět na něm před ghůly, posvářet si opravdu bizarní motocykl nebo si vyrobit funkční kostým.

K tomu ale nezapomeneme na kultovní literaturu, film a hry postapokalyptického střihu. Letos uplyne 20 let od vydání Fallouta 1, celé dvě dekády zkažených představ o krásném světe a RPG, které změnilo život většině organizátorů a návštěvníků Junktownu. Tuto příležitost si rozhodně nenecháme ujít a v podzemním kině se k němu vrátíme v rozsáhlé debatě předních Fallout nerdů.

VYSTOUPENÍ

VYSTOUPENÍ

Show, akce, veřejná zábava, prostě vystoupení je v Junktownu na každém rohu.

Svíjející se divošky se srnčími lebkami trčícími z vlasů, rozpálení kejklíři plivající výbuchy ohně k nebesům, kytaroví bardi drnkající na zbytek nalezených strun i Kulturní fronta nesmrtelně bubnující mantrické rytmy do nočního města...to je jen část výstupů a výjevů, které se staly nedílnou součástí každodenního života Junktownu a jeho přežívající kultury.

Míříte za brány města a dokážete potrápit struny nakřápnuté fošny nebo zafoukat na píšťalku? Zkuste před sebe hodit klobouk, třeba do něj přistane pár zátek na protočení v Kasínu. Ale pozor. Když se kolemjdoucím nebude vaše šmidlikování líbit, může v něm přistát něco docela jiného, řidšího...

VÝSTAVY A LOKACE

VÝSTAVY A LOKACE

U nás si i postapokalyptický divoch rád odloží palcát a odskočí si na vernisáž fotek

VÝSTAVY

Junktown od prvního ročníku trvá na vyhledávání a oslovování umělců, které spojuje záliba v rozkladu, apokalyptické destrukci, mutaci ale i rozkvětu kultury dávno po pádu jaderné bomby. Proto i letos chystáme výstavu fotografů, malířů a dalších tvůrců dotýkajících se postapokalyptických témat.
Letošní novinkou bude i právě budovaný výstavní prostor, který najdete po průchodu tajuplnou u hradeb pravé strany Náměstí, stačí projít mezi stánky směrem do lesa a vychutnat umělecdkou dekadenci, která tu na vás bude čekat. Část z tvorby si opět budete moci po barteru s tvůrci odnést.

LOKACE

A jak je to s náhodnými lokacemi rozesetými po areálu?

Procházet se Junktownem je dost odlišná zkušenost od běžného korzování po festivalech od pípy k pódiu, na hajzlík a zase zpět. Kdo se rád zabloudí, ten nebude litovat...Za tři roky budování na základně jsme sami nestačili projít každý její kout a pokaždé, když se vydáme mimo známé stezky, narazíme na hororově pokroucené stromy nebo základy trosky předmětů z dávných dob areálu. A právě v nich vás plánujeme překvapit malými larpovými lokacemi, cíleně schovanými předměty nebo komorními performancemi.

Ovšem pozor! Vždycky ale mějte v ruce mapku a na paměti skutečnost, že některé části (např. hlídaný autopark) jsou návštěvníkům akce zapovězené a šátrat po larpových předmětech po tmě někam, kam nevidíte, vás může drsně poznamenat. V areálu je i dnes spousta nebezpečných zákoutí, dbejte maximální opatrnosti a na průzkum se vydávejte jedině za světla a za střízliva.

MARKET

MARKET

Co bychom to byli za město, kdyby se k nám návštěvníci z pustin nestahovali pro zboží?

Obchod je od pradávna důvodem, proč se celé hordy poutníků vydávají na dlouhé cesty do cizího kraje s karavanou plnou zboží k výměně. I v Junktownu budete mít šanci vybírat z bohaté nabídky nalezených zbraní, potravin i kuriozit, ručně vyráběných produktů pro přežití i pro parádu. Pokud se plánujete do výměny zboží zapojit, přivezte si vlastní kousky do tradičního blešího trhu.

NEPŘEHLÉDNĚTE

MÍSTO

Tři podzemní bunkry napěchované hudbou, party a filmy v postapo duchu, o nic podobného se u nás ještě nikdo nepokusil. V rozsáhlém areálu raketové základny Bratronice se najde dost prostoru pro larpové bitky, jugger, jízdy postapo károu i romantické procházky radioaktivní bažinou.

PROGRAM

Chcete si zavzpomínat na nejlepší hlášky z Falloutu, zakousnout hrst hmyzáků, zatrsat si na rokenrolovém večírku na konci světa nebo si nechat na hlavu svrhnout 20 kilotun industriálního hluku?
Proti gustu žádný atomák. Na Junktown programu si každý najde svoje.

ČASTÉ DOTAZY

Nevíte si rady? Chybí vám některé informace? Zapomněli jsme na něco?
Dost možná.
Všechny důležité otázky k postapokalyptického lunaparku a odpovědi na ně najdete v FAQ!