Příběh

Junktown story

Legenda o vzniku nejhrubší postapokalyptické párty v pustině!

Někteří vyprávěli, že se obloha znenadání zatemnila obřími železnými ještěry a všude na zem se sesypali neviditelní brouci, kteří vde během pár dni zaživa rozežrali na kusy. Jiní vzpomínají olejnaté kapky deště, těžké černé bubliny snášející se v cárech z kalných mraků a bolestivě dopadající na jazyky žíznivých ubožáků. Po smrti starého šrouba místní nejvíce vzpomínali na jeho verzi Konce. Jak Gigant sestoupil z nebes v podobě obři kolonie hub a ti, kdo se ihned nerozpadli v prach, prorostli brzy kořeny a stali se hlínou.

Dnes už těm fámám nikdo nevěří. To mdlo, co zbylo z historie, zastínil objev našich otců. Na jedné z výprav do staré čtvrti narazili v zamčeném sklepení na regály piné zaprášených zohýbaných prstenců. Většinu z nich ohlodaly plameny, ale jeden z těch podivných kruhů jako by zablýskal na pozdrav a už z délky poutal jejich pozornost. Na matné straně stála slova pomalu ujídaná časem. Velké říkalo "Llout", menší. "Rplay". Nikomu to zrovna dvakrát nedávalo smysl, ale rozhodli se prstenec opatrně zabalit do papíru a na bedra naložili vše, co přežilo požár. Velké šedé krabice, ze kterých na kabelech visely směšné přívěšky z plastu, podivné černé kufříky bez ucha, chuchvalce drátů a bedny blikaček.

Po několika týdnech nadávek, kopanců a vzduchem létající elektroniky vyběhl mladý Krajtdk na světlo před svůj bunkr a na celý městys jak blázen křičel pořád dokola "funguje to!". 0d té chvíle se život komunity postavil na hlavu. Na staré radnici se stály dlouhé fronty, najednou se každý nemohl dočkat, až své číslo promění za jméno jedné z postav. Tak se usmrkanec Třietapétka stal Bobem, slizounovi Dvousetdkovi se začalo říkat Harold,pradéd od štovdků se nechal oslovovat Killian a lichvář od šrotu si zase vynutil přezdívku Don Gizmo. Dlouho mu nevydržela. Vyhnali ho z města, když se přišlo na to, že po nocích ve skladu vyžíral konzervy chlupatého žrádla.

Radní se zprvu plácal po čele a nutil Krajtdka, aby tu zářící bednu zase odnesl a pohřbil tam, kde ji našli. Při poslední návštěvě se ale nechal přesvědčit, sednul na pneumatiku, uchopil ten kus plastu na drátu a týden o něm nikdo neslyšel. Když z podzemí konečně vylezl, svolal všechny místní a slavnostně vyhlásil do řevtrouby "Oznamuji, že od dnešního dne přejmenovávám náš městys na JUNKTOWN!" A tak se sialo, že každým rokem ten čas přitáhne k branám mnoho poutníků a zbloudilců z pustiny a napjaté očekávají jejich otevřeni, aby po dobu tři dnů divoce slavili založeni města Junktown.

NEPŘEHLÉDNĚTE

MÍSTO

Tři podzemní bunkry napěchované hudbou, party a filmy v postapo duchu, o nic podobného se u nás ještě nikdo nepokusil. V rozsáhlém areálu raketové základny Bratronice se najde dost prostoru pro larpové bitky, jugger, jízdy postapo károu i romantické procházky radioaktivní bažinou.

PROGRAM

Chcete si zavzpomínat na nejlepší hlášky z Falloutu, zakousnout hrst hmyzáků, zatrsat si na rokenrolovém večírku na konci světa nebo si nechat na hlavu svrhnout 20 kilotun industriálního hluku?
Proti gustu žádný atomák. Na Junktown programu si každý najde svoje.

ČASTÉ DOTAZY

Nevíte si rady? Chybí vám některé informace? Zapomněli jsme na něco?
Dost možná.
Všechny důležité otázky k postapokalyptického lunaparku a odpovědi na ně najdete v FAQ!