KMENY

KMENY - Informace pro skupinky návštěvníků

Každá bandička může mít v Junktownu své místo!

Piráti silnic, ze kterejch ropa smrdí přes celý náměstí, inteleguánové popíjející čaj a zírající do trosek knih, mechanici, co z pustiny přitáhli mašiny, který už dneska nikdo neumí ani pojmenovat, veganský nomádi, co se atomvíproč naštvali, když jsme jim na uvítanou podřízli brahmina i tlupy juggerů, co se tak rádi mlátí klackama po hlavě a tvrdí, že to má nějaký pravidla. Ty všechny jsme přijali za svoje. Všichni společně jsou xichtem Junktownu tak, jak ho dneska známe. Nebylo tomu ale vždycky tak...

Junktown byl malou komunitou několika jedinců, část se hrabala v technologiích dole pod zemí, část se nahoře snažila lovit vodu a pár vyvolených nám z Radnice pomáhalo držet tak nějak pospolu v troskách něčeho, čemu se kdysi prej říkalo politika. Pár měsíců potom, co jsme poprvý vylezli nad zem a z Atomovýho vrchu koukali do okolí už se to okolí začalo plnit poutníky. Začali se k nám stahovat různý Kmeny. Že prej se u nás vždycky najde kus živý hlíny, žvanec do hladový tlamy a střecha nad hlavou, když začnou shora padat jedovatý šlemy. Radním se to nejdřív nezdálo, ale jak se Kmeny začaly navzájem předhánět v tom, kdo dá městu líbivější lebznu, opraví šikovnej kus šrotu nebo dokonce vzkřísí ozářený, pochopili, že tyhle poutníci za brány nepatří. A tak se rychle stalo tradicí, že jen co zima slezla, před branama města tábořily tlupy všeumětelů bojující o přízeň Radních. To se ví, o vyhřátý místečko v Junktownu se pokaždý musej poprat." (Kronikář Junktownu)

Chce se i tvůj kmen stát součástí Junktownu? I letos se budou skupiny potulných nomádů, skvadry nájezdníků a další rozličné kmeny z pustiny usídlovat před branami Junktownu.
Po zaslání e-mailu na adresu kmeny.junktown@email.com ti sdělíme bližší informace.

Sociální skupina s informacemi týkající se kmenů na aktuálním ročníku Junktownu: https://www.facebook.com/groups/851816054946406/

PRAVIDLA PRO KMENY

Každý kmen získá možnost postavit si vlastní tábor v blízkosti samotného Junktown centra. Hlavní výhodou je dostupnost, díky které se ráno snadno doplazíte pár kroků pro žvanec do žaludku, ranní vyprošťovák nebo se rovnou přijdete svalit do kina na první bijáky. Zábavu budete mít poblíž, výčep taky, z koncertů se můžou rovnou odplazit zpátky do spacáku.

Upíchnout se nedaleko bran Junktownu ale znamená výzvu! Kdo rozbije v centru areálu tábor, dává tak najevo ostatním kmenům, že se letos zúčastní klání o přízeň radních města.
Co to ve skutečnosti znamená? Aby si kmeny uchovaly přízeň Radnice a nebyly vyhnány zpátky za betonovou zeď dříve, než se roztočí první bečka, je třeba projevit trochu snahy a ukázat, co váš kmen svede. Pro všechny smečky sídlící poblíž Junktownu bude připraveno několik disciplín a částí programu, ve který si mohou tyto kmeny poměřit své síly. Vaše účast v takových úkolech je nutná cena za bivakování v areálu nese. Kdo se bojí v takovém zápase utkat, ať se raději odplazí škemrat o místo pod střechou v kasárnách.

Co tedy znamená být kmen přijíždějící do Junktownu:

  • Kmeny dotvářejí atmosféru postapokalyptického světa, proto jsou vítány jen ty skupiny, které si dovedou postavit své vlastní ležení ve striktně postapokalyptickém duchu. Tedy v takové podobě, která nebude kazit atmosféru festivalu. Vítané jsou posprejované, staré, roztrhané, vybledlé plachty a celty, vojenské stany a maskovačky, dřevěné nebo plechové konstrukce, ze kterých se táhnout zastřešující plachty. Pokud by si někdo z vás na místě začal stavět např. barevné turistické stany nebo pivní stany s logem, budeme ho muset požádat o přesun do obyčejné, stanové zóny za betonovu zeď areálu a nemůže na Junktownu dál soutěžit a působit jako kmen.
  • Konkrétní lokaci, kde si tábor postavíte, je nutné domluvit s organizátory předem. Vznikne mapa, na které si možné plochy pro táboření rozdělíte.
  • Kmen je skupina, ne jednotlivec. Prostor pro budování vlastního ležení ve středu areálu dostanou kmeny o více lidech. Domluvte se s ostatními, dejte dohromady grupu alespoň 6 a více lidí. Jedině tak se můžete účastnit klání o přízeň radních a postavit si svůj vlastní kemp.
  • Každý kmen musí mít svůj příběh. Cílem Junktownu je budovat jiný svět a kmeny by do něj pochopitelně měly zapadat, ne ho zbytečně vracet k civilizaci a realitě za zdí. Proto chceme, aby i kmeny měly svou legendu. Příběh, který budou vyprávět zvědavým návštěvníkům jejich tábora i radním Junktownu, kteří se během akce budou tábory procházet v delegaci a hodnotit jejich propracovanost.
  • Každý musí mít svůj symbol, prapor, nebo zástavu. Zkrátka nějaký totem, který si vystaví ve svém táboře a bude tak dávat všem jasně najevo, že tady sídlíte zrovna vy. Taky je asi jasné, že členové vašeho kmene by měli být jasně poznat. Jejich vohoz by měl obsahovat nějaký jednotící prvek (znak, barvu, doplněk....).
  • Nejdrsnější podmínka ze všech je, že každý kmen by měl festivalu něco dát. Nějak bavit ostatní návštěvníky. Nemusí jít o nic složitého. Uspořádejte si v táboře turnaj v páce, připravte si nějaké cirkusové číslo, zařiďte si výstavu spodního Elvisova spodního prádla, otevřete si v táboře veřejnou palačinkárnu. Fantazii se meze nekladou. Podmínkou ale je, že takovouto náplň vymyslí skupina sama a zkusí nám ji předložit při registraci kmene.
  • Kmen si může v táboře po předchozí dohodě s veliteleme Světlonošů (přes mail kmeny.junktown@email.cz) rozdělat oheň (v barelu, nebo bubnu od pračky), ideálně s betonovým podkladem, pokud v táboře není, tak s velkým podkladovým plechem. Pokud si v táboře chcete udělat oheň, musíte si zajistit i vlastní hasičák, nebo nádrž/barel s vodou pro případ, že by se ohniště vymklo kontrole. Oheň smí hořet jen za předpokladu, že v tábořišti Kmene bude pod dohledem. Tzn. když oheň hoří, alespoň jeden člen kmene na něj dohlíží. Pozor: Možnost rozdělávání ohně se může před akcí změnit s ohledem na hrozící sucha a vyhlášení vyšších stupňů požárního nebezpečí.
  • Před koncem akce si kmen pořádně uklidí místo svého ležení, dříve než odtáhne zpět do pustiny. Smyslem je nenechat po sobě stopu. Nejsme klasický festival, neplatíme si žádnou službu za úklid, která to za vás vyřeší. Pokud se organizátoři vůbec dožijí neděle, usnadněte jim práci a nenechte je řešit další nepříjemnosti jako je vybírání a pytlení odpadků po nepořádném kmeni.
  • Za druhou bránu nesmí vjet jiné než stylové = postapokalyptické vozidlo. Není možné, aby xicht vašeho tábora nabourávaly odlesky osobáků parkujícího vedle stanu. Všechny osobní auta musí parkovat na místech k tomu určených. Přítomnost civilních aut poblíž centra Junktownu by atmosféru akce okamžitě zruinovala a to nikdo nechce, ne?
  • Poslední podmínka je, že součástí kmene mohou být jen a jen registrovaní návštěvníci festivalu Junktown a tedy pouze ti, kteří na festivalu mají co dělat.

KMENOVÁ HRA

Jak bude fungovat získávání přízně radních Junktownu pro kmeny?

Půjde o hru, do které se kmeny mohou zapojit. Principem je bavit se a bavit i ostatní. Přesně dle myšlenky Junktown festivalu. V samotné hře půjde o to, získat si prvenství mezi kmeny v některých z definovaných disciplín.

BITKY

Kmeny se mohou utkat v larpových střetech, které pro ně budou připraveny. Půjde o boj podle předem stanovených pravidel pouze s měkčenými larpovými zbraněmi. O tom, kdo za svou účast v bitvě získá největší podíl přízně Radních nerozhodují počty zabitých nepřátel, nýbrž radní sami.

SLÁVA

Každý kmen se může snažit proslavit jak se dá. A který radní by nechtěl mít v Junktownu věhlasný kmen? Proto se budou kmeny snažit získat si slávu a přízeň davu. Jak? Jakkoliv se dá jen popularita získat - účastí v programu, předváděním svých zkušeností a řemeslné zručnosti, vozením návštěvníků v postapo vehiklech, hraním her, roleplayingem, čímkoliv.
O tom, kdo získal největší přízeň a slávu rozhodnou sami návštěvníci v průběhu festivalu.

STYLIZACE

Správný kmen musí nějak vypadat. Proto si i radní chtějí nechat v Junktownu jen ty, kteří budou vypadat co k čemu a nuzáky raději vykážou zpět za betonovou zeď. V průběhu festivalu dostanou kmeny možnost se radním předvést v plné kráse a špíně. Radní sami rozhodnou, zda kmenu povolí se usídlit natrvalo a pustí příští rok do centra.

BOHATSTVÍ

I v Junktownu se mají dobře ti, kteří mají kapsy plné zátek. Radní to vědí a proto si ve městě ponechají hlavně ty, kteří městskou kasu dokážou pořádně rozzářit. V průběhu festivalu proto získají kmeny možnost směňovat získané zátky za přízeň radních. Štěstí si na Junktownu za zetka nekoupíš, ale Radní vždycky!

KONTAKT

V případě, že máte dotazy, nebo předběžný zájem zapojit sebe a své kamarády do kmenového programu JT, pak nám můžete rovnou napsat na mail kmeny.junktown@email.cz. Po poslední vlně registrací (po 15.5.) bude zájemcům rozeslán registrační formulář.

NEPŘEHLÉDNĚTE

MÍSTO

Tři podzemní bunkry napěchované hudbou, party a filmy v postapo duchu, o nic podobného se u nás ještě nikdo nepokusil. V rozsáhlém areálu raketové základny Bratronice se najde dost prostoru pro larpové bitky, jugger, jízdy postapo károu i romantické procházky radioaktivní bažinou.

PROGRAM

Chcete si zavzpomínat na nejlepší hlášky z Falloutu, zakousnout hrst hmyzáků, zatrsat si na rokenrolovém večírku na konci světa nebo si nechat na hlavu svrhnout 20 kilotun industriálního hluku?
Proti gustu žádný atomák. Na Junktown programu si každý najde svoje.

ČASTÉ DOTAZY

Nevíte si rady? Chybí vám některé informace? Zapomněli jsme na něco?
Dost možná.
Všechny důležité otázky k postapokalyptického lunaparku a odpovědi na ně najdete v FAQ!